RAM disk - Aktivace

V případě, že není aktivován RAM disk je možné, že nepůjde vytisknout více jak jednu kopii. Při tisku více kopií se na displeji tiskárny objeví hlášení že "RAM disk není aktivován a bude vytištěna jen jedna kopie."  Na základě nastavení stoje se vytiskne chybové hlášení s podobnou informací.
K chybě nejčastěji dochází kvůli špatnému nastavení RAM disku, který je aktivován jen na jedné straně. Ke správnému chodu RAM disku je potřeba ho aktivovat jak na straně tiskárny, tak i na straně driveru

Řešení:

RAM disk je nutné zapnout jak na samotném stroji, tak je nutného ho zapnout i na driveru. Na obou místech je nutné vždy zvolit stejnou velikost paměti RAM.

Postup:

Přesný postup pro Vaše zařízení najdete vždy v uživatelském manuálu.

  • Na stroji se RAM disk aktivuje: Systém menu plastové tlačítko – na displeji je pak nutné vybrat Device Common/Settings (záleží na typu zařízení) – RAM Disk Mode. A zde zvolit volbu ON. Dále otevřít položku RAM Disk Size. Zde pak nastavit velikost RAM disku..
  • V ovladači na PC se RAM disk aktivuje: Na driveru pro příslušnou tiskárnu je nutné kliknou pravým tlačítkem myši a z měnu vybrat Vlastnosti tiskárny Nastavení zařízení - zde je potřeba zaškrtnout položku Disk RAM. Pod tímto seznamem HW možností stroje, se nachází nastavení velikosti RAM Disku. Zde je potřeba nastavit stejnou hodnotu jako na stroji.

 

Tipy

V případě, že problémy i po aktivaci RAM disku přetrvávají, je možné ještě vyzkoušet:

  • RAM disk zcela vypnout (jak na stroji, tak i na driveru v PC).

  • Pokusit se snížit velikost RAM disku. Na stroji i na driveru v PC však musí být nastavena stejná hodnota.